Galatasaray Bandosu – Galatasaray Bando Takımı – Bando Cimbom
Davul Şov – Ritm Gurubu – Düğün Bandosu

Beşiktaş Bandosu – Beşiktaş Bando Takımı

0 Kişinin oyu ile 0

Fanatik Gazetesi organize etti, SAEM Band uyguladı, ortaya da muhteşem bir iş çıktı. Beşiktaş Bandosu da olduk. Beşiktaş taraftarları ile bütün olmak, Çarşı’yı Kartal heykelli meydanda yaşamak, onlar ile maçtan önce rakı içmek… Ekip üyelerimiz içinde her takımı tutan var. Ama Beşiktaş maçlarında herkes gerçekten Beşiktaşlı oluyor. Beşiktaşlı doğulmadan da Beşiktaşlı olunabiliyor.  Günübirlik canı gönülden taraftar diyelim konu kapansın. Beşiktaş bando takımı olduk, İnönü Stadında ve Beşiktaş sokaklarında çaldık. İnönü, bu statta herkesin bir anısı mutlaka vardır. Eski halinde de yeni halinde de bu statta çalma ayrıcalığını yaşadığımız için çok mutluyuz. Çarşı Bando olmaksa ayrı bir keyif elbette.

Beşiktaş Bandosu

Beşiktaş BandosuLig maçlarından evvel ilk olarak Beşiktaş meydana gider orada taraftarlar ile bir olurduk. O meydanda kurulan rakı sofralarına balık kadar güzel meze olamasak da müziğimiz ile Beşiktaşlıların bayram gibi yaşadıkları maç gününe neşe katmayı başarıyorduk. Barlar, cafeler, restoranlar hınca hınç taraftar doluydu. Bu semtte yani Beşiktaş’da çalarken çok keyif aldık . Balkan bandosu sıklıkla olduk. Latin bandosu ise nadiren olduk. Takım marşları ise ayin gibiydi. Herkes katılıyordu. SAEM Band bütün maçları düğünmüş gibi görür, düğün bayram zurna davul modunda iş yapar. Düğün bandosu olmak bizim için her zaman her koşulda her yerde bizim mizacımız. Maçlara bando alo bando sloganımız ile stadyumlarda olmaya çalışıyoruz. Oralarda olmak, taraftara ve camiaya ait hissetmek bizim için çok güzel.

Beşiktaş Bando Takımı

Ana sponsorumuz Fanatik Gazetesiydi. Tribünden gelen, bu kültürü iyi bilen müzisyenlerden kurulu olan bir ekip olmanın avantajını hep yaşadık. Beşiktaş bando takımı olarak adımızı tarihe yazdırdık desek abartmış olmayız. Bizi çarşı’ya sorun 🙂 Takımın, taraftarın iç içe olması, bize olumlu bakmaları. Biz Kartal meydanını çok önemsedik, sevdik. Beşiktaş Bandosu bir diğer adıyla Çarşı Bando olmak da SAEM Band’e fazlasıyla yakıştı.

Maçlara Bando Alo Bando : 544-670-5484

Beşiktaş Bando TakımıMaçlara bando alo bando bir SAEM Band sloganıdır. Patenti bize ait olmasa da slogan bizimdir. Üstelik sloganımızın bir çok versiyonu vardır. Bayramlara Bando Alo Bando, Düğünlere Bando Alo Bando, gibi.

Biz, SAEM Band olarak senelerdir voleybol, basketbol ve futbol maçlarında çaldık. Bando gurubumuz bu deneyimini fazlasıyla işlerine yansıtır, işi iş gibi yapmaz, yaşar. Maçlara genellikle 12 kişilik bir ekip ile gideriz. Bu ekip vurmalı sazların ağırlıklı olduğu profesyonel bir ekiptir. Surdo maçlarda bizim vazgeçilmezimiz olan bir sazdır. Vurmalı sazların çoğunlukta olması üflemeliler ile desteklenmesi gerekir. Yeri geldiğinde kakafoni yani kuru gürültü yapacağımız için müzisyenlerimizin hepsi genç ve dinamik yaşlarda olan, genç müzisyenlerden seçilir.

Bando Takımımızın Sportif Referansları

Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı ile Eczacıbaşı Bayan Voleybol takımlarını en başa yazmamız gerekiyor. Nitekim bu iki kulübün onlarca maçında görev aldık. Voleybol tandensli düşünürsek Halkbank bandosu olarak Ankara’da çalmak da ayrıcalıktı. SEAT bandosu olduğumuz projenin sponsoru Doğuş Gurubuydu .SEAT bandosu olduğumuz bu projede unutulmaz günler geçirdik, çok keyifli maçlara tanık olduk. Basketbol arenasında olduğumuz ilk takım Darüşşafaka değildi ama. İlk olarak Anadolu Efes bandosu olarak basketbol statları ile tanıştık.

Taraftarlar tarafından hala bir daçka bandosu vardı, ne de güzeldi diye anılmak bizim için büyük keyif. Kasımpaşa Spor Kulübü ise halen devam eden projemiz. İstanbul’da ki bütün Kasımpaşa maçlarında BİZ varız. “Bize paşalı derler” mottosu başlarda mottoydu ama şimdi gerçekten de bize paşalı diyorlar.

Ve milli maçlar! Bu maçlarda iki muhatap var. Birisi federasyon diğeri ise federasyonun ajansı. Bursa ve Merin’de Akdeniz olimpiyatlarında çalan bando takımı da bizdik, 12 Dev adam projesinde bir TIR üstünde gezen bando takımı da bizdik.

Bando takımı kiralama için bilgi isteyenler! Bizi hemen arayın : 0-544-670-5484

 

2 Comments

  1. Koray Saffet Yeter dedi ki:

    Beşiktaş bandosu olarak sizi izlemiştim. Ritm için kullanılan sazla maç için azdı ama yine de sizi çok beğenmiştim.

    • hakan dedi ki:

      Koray bey, biz maçları düğün bandosu neşesinde yaşarız. Vurmalılar bazen yetersiz kalabiliyor. Bu özellikle futbol maçları için geçerli. Ama surdo kullanarak bu açığı telefi ediyoruz. Bando ekibi olarak sorumluluğumuzun farkındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button