Bursa Bando Takımı Kiralama
Düğün Bandosu Kiralama

Latin Bandosu Kiralama

2 Kişinin oyu ile 5

Latin Bandosu KiralamaBu sayfada Latin Bandosu Kiralama hakkında bilgi alabilir, latin müziğinin efsane isimleri ile tanışabilirsiniz. Latin müziği Meksika ezgilerinden karmaşık Küba melodilerine kadar bir çok ülkenin müziğini içerir. Ciddi bir dinleyici kitlesi bulunan bir müzik türüdür. Aslında Latin Amerikan müziği olarak da bilinmektedir.Latin müziği çok çeşitli bir müzik türü olmasına rağmen tek ortak nokta kullandıkları dildir. İspanyolca ve Portekizce melodilere ağırlık verilmektedir.

Bando takımları her türlü etkinlik ve organizasyonlarda Latin parçalardan oluşmuş bir repertuar ile görev alırlar. Aslında Latin Bando ekibi kendi içinde iki ekipten meydana gelmektedir. Bir ritim ekibi ve klasik bando ekibinde oluşmaktadır. Bu şekilde etkinliklerde faaliyet göstermektedirler.

Stadyumlarda, voleybol ve basketbol maçlarında görev alan ekipler genelde Latin müzikleri çalmaktadır.  Keyifli ve neşeli ir ezgiye sahip olan Latin müziğini Türkler fazlasıyla sevmektedir. Çoğu etkinlik ve organizasyonların vazgeçilmez eğlencesi  olmuştur.

Latin Bando Kiralama

Latin Bandosu Kiralamak isteyenler bize buradan ulaşabilirler.  Diğer türler gibi aynı işleyiş ile latin bandosu kiralanmakta olup ekip latin ağırlıklı kurgulanır.  Her çeşit organizasyonlarda bu müzik topluluklarını düşünebilirsiniz. Bu topluluklar Latin ezgilerini size ve davetlilerinize yansıtarak etkinliğe renk katacaktır.

Latin Bando Kiralama konusunda detaylı bir bilgi için size düşen bir takım sorumluluklar vardır. İlk önce etkinliği çok iyi tanımlamalısınız. Bu tanıma göre biz görev ekibin kaç kişiden oluşması gerektiğine karar veririz. Daha sonra ekibin etkinlikte çalacağı enstrümanları kurgularız. Bunlarla birlikte, etkinliğin nerede ve ne kadar zaman alacağına siz karar vermelisiniz.  Bu ve bunlar gibi taleplerinizi kesinleştirip AloBando.com’a bildirmeniz gerekir. Latin Bandosu Kiralama fiyatı hakkında net bir rakam için bu detayların hepsi önemlidir. Balkan bandosu kiralama ise buna benzerdir ama biraz daha pahalıdır.

Latin Bando Kiralama fiyatı hakkında  müzik topluluğuna bildireceğiniz her ekstra istek fiyat da artış sağlar. Aynı şekilde talepleriniz küçük çaplı ise fiyat da o düzeye uygun makul bir fiyatta oluşum gösterir. Yani Latin Bando Kiralama fiyatlarını belirleyecek olan etken müşteri talepleri ile doğrudan ilişkilidir.  Siz de bu koşulları dikkate alarak etkinliklerinizde Latin Bando Kiralama için fikir sahibi olabilirsiniz.

Latin Müziği Hakkında

Latin bando takımı kiralamaBu müzik türü, dünyada benzeri ancak Balkanlarda görülebilecek tarzdadır. Bir sentez müzik çeşidi olarak senelerdir sevenlerini peşinden sürükleyen çok özel bir akımdır.

Bu müzik türünü  bir çok bölgede görülmekte olup dünyaya yayılmış bir müzik çeşididir. Güney  Batı Amerika olarak ise Şili, Peru, Venezuela, Bolivya, ve Ekvator isimlendirilir. Panama, Honduras, Kosta Rika, El Salvador Central Amerikan olarak tanımlanır. Bu müzik türünün daha bir çok  türü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çok çeşitli ve köklü bir müzik türüdür.

Kuzey Meksika’nın klasik müziğinden Küba’nın karışık ezgilerine kadar uzanmaktadır.  Heitor Villa-obos senfonilerinden Andean flüt melodilerine kadar birçok  ülkenin farklı müzik çeşitlerini kapsamaktadır.

Latin Amerika Müziği’nin geçmişi hakkında 16. Yüzyılda ortaya çıktığı kaynaklarda geçmektedir. Bu köklü müzik türü etnik bir yapıya sahiptir. İspanya’da doğup, İspanyol, Portekiz, Orta Amerika ve Avrupa müziğinden beslenmiştir ve bu sayede özgün tarzına ulaşmıştır. Bu müzik türleri dünyaca ünlü dans müzikleri olarak da bilinmektedir.  Popüler dans müzikleri olarak da adlandırılır. Kıvrak, hareketli latin dans müziklerinin başlıcaları cha cha cha, tango, salsa, sambadır… Kıvrak ve hareketli bir müziğe sahip olmalarının yanında bir anlamda hüzünlü bir tarzı da bulunmaktadır.

Latin Müziğinin Efsane İsimleri

Bu müzik türünü çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen efsane liderlerini sizlerle paylaşmak istedik. Kimi hala aramızda olan kimi de çoktan hayata veda eden isimler. Geride bıraktıkları eserler ile adlarından söz etmeye devam etmektedir. Şimdi dilerseniz bu isimlere bir göz atalım.

Celia Cruz

Küba’nın salsa kraliçesi olarak bilinir. 3 Grammy, 4 Latin Grammy ödül almaya hak kazanan gerçek bir efsane. 2003 yılında kansere yenik düşmüştür  ve hayatını kaybetmiştir.  Eşsiz bir sese sahip olan Cruz’un tam 23 altın albümü mevcuttur.

Selena Quintanilla

Babasının kurmulş olduğu Selena y Los Dinos isimli aile müzik grubu ile  sesini dünyaya duyurmuştur. Teksas şehrinde doğmuştur ve ilk büyük çıkışını 1989 yılında yapmıştır. 1995 yılında 60.000 kişilik Houston konseri ile hafızalara kazınmıştır. Selena, Tejano türü bu müzik çeşidinin en önemli genç temsilcilerinden biriydi. 23 yaşında bir cinayete kurban gitmiştir. 90 milyonun üstünde bir albüm satışıyla döneminin en tanınmış yıldızları arasındaydı. Trajik olan ise Selena’yı öldüren kişi onun hayran kulübüne başkanlık eden Yolanda Saldívar olmasıydı.

Tito Puente

Tito Puente Harlem ‘de dünyaya gelmiştir.  50 yıllık müzik kariyerinde 6 Grammy ödülü kazanmaya hak kazanmıştır.  Mambo Diablo performansı ile  En İyi Latin Performansı ödülüne layık görülmüştür. Grammy yaşam boyu başarı ödülünü de arşivinde yer veren  Puente, Mambo Kralı olarak  bilinirdi. 2000 senesinde yaşama gözlerini yumdu.

Daddy Yankee

Porto Riko’nun son dönemde dünya müziğine kazandırdığı bir isimdir. Daddy Yankee’nin kendine has bir çizgisi bulunmaktadır.  Hip-Hop ve Reggae dahil pek çok müzik çeşidini bu müzik türü  ile bir araya getiriyor. Günümüzde pek çok dünya yıldızıyla düet çalışmaları yapmaktadır. Son zamanların başarılı Latin yıldızları arasında yer almaktadır.

Gloria Estefan

Estefan, Küba Havana doğumludur.  Bir çok kişi için bir bu müzik türünün ikonu olarak görülmektedir. Çoğu kez Grammy ödülü alan Estafan, sıcak Latin şarkılarının leydisi olarak bilinmektedir.

Shakira

Onun için söyleyecek çok fazla bir şey bulunmuyor aslında. Kariyerini yeni nesil ile beraber olarak baştan sona ezbere bilinir diyebiliriz. Ortadoğu ezgileri ile  bu tür müziği bir araya getirmiştir. Shakira günümüzde çok daha uluslararası müziğe adım atmış konumunda bulunmaktadır. Yetmiş  milyonluk albüm satması ile  efsanelerin içerisinde bulunmuştur.  Shakira kendisine özel ses tonu onu her zaman farkını ortaya koymuştur.

Los Tigres del Norte

1960’lı zamanlarda dünyaya gelmiştir bu efsane grup. 32 milyondan fazla albüm satışı ile Meksika müziğini dünyaya tanıtmışlardır. Bu müzik türü  dünyasının ustaları olarak bilinmektedirler.

Carlos Santana

Meksika bölgesinin yetiştirdiği bir başka isim de Santana’dır.  Özellikle 2000 senesindeki rock tarzına yaklaşmıştır. Bu müzik türü açılımı ile Michael Jackson’a ait bulunan Grammy ödülü rekorunu kıran bir yıldız.  Santana dünyanın en iyi gitaristlerinden biri olarak adını hala duyuruyor.

Juan Luis Guerra

Guerra 12 Grammy ve 30 milyondan fazla albüm satışı ile adını duyurmuş bir efsanedir. Özellikle La Llave de mi Corazon albümü ile dünyada duyulmuştur. Pablo Neruda’nın şiirlerini hatırlatan şarkı sözleri ile  efsaneleşmeyi başarmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği en büyük müzisyenlerinden biri olmuştur.

Buena Vista Social Grup

1940’lı yıllarda Küba’da müzisyenlerin performanslarını sergilediği  yer önemli bi yerdi. Burada bir müzik ve dans kulübü olan BVSC 50 yıl aradan sonra bu sefer bir müzik grubu olarak adını duyurdu. Juan de Marcos Kübalı bir müzisyendir.  Amerikan gitarist Ry Cooder’ın, bu derneğin ünlü olduğu zamanlarda çalışmış müzisyenlerle beraber çalışma fikri ile oluşmuştur. BVSC öncelerde Havana Derneği olarak bilinirdi. Bir anda dünyada bir başarı hikayesine dönüşen BVSC yaşadığımız zamanın en değerli Latin müzik grubunu oluşturuyor.

Alo Bando Olarak Latin Bando Kiralama Fiyatları

Latin Bando Kiralama hakkında detaylı bir bilgi edinmek için Alo Bando’yu düşünebilirsiniz. Alo Bando olarak müşterilerimizin isteklerini dikkate alarak hareket ederiz. Sizin arzularınıza göre ekibimizi oluşturup görev alırız.  Zengin yerli ve yabancı repertuarlarımız ile organizasyonlara renk katarız. Bazen de marş çalarak askeri bando gibi coşkulu bir iş yaparız.

İspanya’da ortaya çıkan Latin müziğinin eşsiz ezgilerini sizlerle buluşturuyoruz. Yeri geldiğinde fazlasıyla hareketli, bazen de durgunlaşan slow bir yanı vardır.  Trompet, klarnet, saksafon, suzafon, davul, trampet, darbuka, zil, markas gibi enstrümanlar ile işimizi yaparız. Bu enstrüman sayısını isteğe göre azaltırız ya da çoğaltırız. Uygun fiyatlardan bando takımı kiralamak için Alo Bando çok doğru bir adres!

Sadece Latin şarkılardan çalan müzik ekibi istenirse biz ona göre hareket ederiz. Bu müzik türünü içeren bir özel kurgu ile karşınıza çıkarız. Ekstradan farklı müzikler de isterseniz repertuara istediğiniz parçalardan oluşan eklemeyi yaparız. Bu konuda sizin taleplerinizi her zaman ön planda tutarız. Profesyonel ekibimiz ile her zaman gerçek müziği dinleyicilere başarılı bir şekilde sunmaktayız.

Düğün organizasyonlarında rahatça düşünebileceğiniz bu müzik türü çok eğlence vericidir.  Önemli anlarınızı daha da önemseyerek işimize planlı bir şekilde başlar layıkıyla sonlandırırız. Latin bandosu kiralama hakkında detaylı bir bilgi arzu ediyorsanız bize taleplerinizi bildirmeniz gerekir. Bunun için de AloBando.com adresinde bulunan iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Aklınızdaki tüm sorulara ve merak ettiğiniz onca şeye sadece  0-544-670-54-84  adlı numaradan ulaşım sağlayarak çözüm bulabilirsiniz. Unutmayın Alo Bando bir Alo ile yanınızda!

Yasemin Özkan
Yasemin Özkan
AloBando.com Freelancer metin yazarı. Grafiker alanında uzman, Müzik Tutkunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button