Bando Takımı Enstrümanları
24 Ekim 2017
Kasimpasa Bandosu
Bando Ekibi Kiralama İstanbul
26 Ekim 2017

Çigan Orkestrası

5 Kişinin oyu ile 5

Çigan Orkestrası ile bambaşka bir dünyanın kapıları size açılıyor… Her ne kadar Hévíz Gölü, Budin Kalesi ve Gulaş’ı Çigan Orkestrasıile bilinse de Çigan müziği denilince akla ilk gelen isimdir Macarlar…Bu farklı bir o kadar da özgün müzik tüm dünyaya ismini duyurmuştur. Macarların sahip olduğu geleneksel ve renkli rapsodileri ile dinleyenlere etnik esintiler getiriyor. Macar halkının sahip olduğu doğal ve samimi bu enerji Çigan Orkestrası ile daha da canlı bir hale geliyor.

Macaristan’ın müzik geçmişine dayanan Çigan Orkestrası müziği yaylı sazlı enstrümanlar ile çalınmakta olan oldukça farklı ve samimi bir ezgiye sahip. Duyulduğu anda sizleri farklı ve benzersiz bir dünyaya götürüyor Çigan Müziği…

Çigan Orkestrası Kiralama

Çigan müziğinin kökleri oldukça eskilere dayanıyor. Günümüzdeki ezgisi birtakım farklılıklar içerse de alt yapısı olarak müzik rengi aynı ezgilerle benzerlik gösteriyor. Oldukça özgün ve otantik geleneksel Macar kültürünün öğelerini barındıran bu müzik türü sevilerek dinlenmektedir.

Çigan müziği, Viyana’nın Klasik Müziği, Orta Avrupa Çingeneleri’nin sahip olduğu ezgiler ve Macar müziğinin karışımı ile ortaya çıkmıştır. Halk şarkıları ve geleneksel müzik ezgileri ile birleşmektedir. Dünya çapında tanınan ünlü besteci Liszt ve piyanist Brahms bu ezgilerden etkilenmişlerdir. Aynı zamanda Çigan müziği makamsal bir müzik türüdür.

kubra
kubra
AloBando Metin Yazarı Seo Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button