1 Kişinin oyu ile 5

latin bandosuLatin Bandosu geçmiş olarak oldukça eskiye dayanmaktadır. İlk olarak Latin müziğinin doğuşu ile başlayan bu müzik türü günümüze kadar gelişerek devam etmiştir. Latin Bando Takımı müzik olarak İspanya’da ortaya çıkmış bir müzik türüdür.

Orta Amerika, Portekiz ve İspanya’nın müzik kültürünün birleşmesiyle oluşmuştur. Oldukça hareketli bir ritme sahip olan bu müzik türü tüm dünyada sevilerek dinlenmektedir. Latin Bandosu, özellikle pek çok etkinlik ve organizasyonlarda Latin Bandosu sevenlerine konser vermektedir.

Latin Bandosu ve Latin Müziği

Latinlerin sahip olduğu bu müzik türü, Küba’nın hareketli melodilerinden Meksika’nın sade ezgisine kadar çok çeşitlidir. Saksafon ve bongonun bir arada sunulmasıyla çok farklı ve eğlenceli bir müziğe dönüşür. Bilindiği gibi, Latinlerin sahip olduğu bu ezgi çok seslidir. Bu çok seslilikten de farklı ve özgün bir müzik tarzı ortaya çıkmıştır.

Latin Bandosu içerisinde yer alan enstrümanlar, trompet, saksafon, suzafon, klarnet, davul, trampet, darbuka, zil, marakas, helikon, trombon, tuba, agogo. Konser ve etkinlik temasına göre bu enstrümanlara başka enstrümanlar da eklenmektedir. Şimdi, gelin hep beraber bu muazzam Latin ezgilerinin temsilcilerine bakalım.

L’Ham de Foc

Valensiya kökenli olan İspanyol Latin müzik grubu olan L’Ham de Foc, Batı ve Doğu müziğini bir araya getiriyor. İran’dan Avrupa’ya kadar neredeyse tüm ülkelerin müzik kültürünü şarkılarına taşıyorlar. Grubun bu zamana kadar altı albümü bulunuyor.

Raúl Di Blasio

Latin, Flamenko ve samba müziklerini caz müzikle birleştiren Arjantinli sanatçıdır. Müzisyenin bu zamana kadar çıkmış pek çok albümü bulunmaktadır. 1991 senesinde ilk albüm çalışmasını gerçekleştirmiştir.

Tito Puente

Latin Bando TakımıLatin müziği denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir Tito Peunte. Porto Riko kökenli olan sanatçının 50 yıllık köklü bir müzik geçmişi bulunmaktadır. 50 yıllık müzik kariyerine altı kez Grammy ödülünü kazanarak devam etmiştir. Sanatçı, en iyi Latin Performansı ödülünün, Mambo Diablo ile sahibi olmuştur.

Los Tigres del Norte

1960’lara gelindiğinde Meksika kültürüne ait müzikler yapmaya başlayan bu efsanevi grup Latinlerin ezgilerinin en büyük temsilcilerindendir. Latinlerin o efsanevi müzik ritminin en büyük temsilcilerinden birisidir. Ayrıca, müzik grubunun en kült şarkıları sinemaya da aktarılmıştır.

Carlos Santana

2000’li yıllarında Latin müziği ile rock müziğini harmanlayarak sunan Meksika’lı sanatçıdır. Söz yazarı ve aynı zamanda gitaristtir kendisi. Üç Latin Grammy Ödülü ile on Grammy ödülü kazanmıştır.  Tüm zamanların en iyi gitaristi anketinde 15. Sırada bulunmaktadır.

Hem yaptıkları albüm hem de filmin başarısı ile isimleri popüler olmuştur. Yaptıkları bu müzik türü ile Geleneksel Latin müziğine olan ilgi artmıştır. Müzik grubu, Latinlerin geleneksel müzik tarzına uygun müzikler yapmaya devam etmektedir.

Pink Martini

1997 yılında ilk albümleri çıkaran Latin müziği icra eden müzik grubudur. Grup üyeleri ABD’lidir. Ancak, Latinlerin sahip olduğu müzik kültürü ile müzikler yapmaktadırlar.

Astor Piazzolla

Arjantinli olan Piazzolla, bandoeon sanatçısı aynı zamanda bestecidir. Tango müziğin harikulade ezgisine bir de klasik ve caz müzik öğelerini eklemiştir. Böylelikle, sanatçı tango müziğinin öncüleri arasında yer almıştır. Sanatçının pek çok albümü bulunmaktadır. Aynı zamanda sanatçının müzikleri pek çok sinema filminde kullanılmıştır.

La Yegros

Sanatçı, Viene de Mi adlı albümü ile 2013 senesinde müzik dünyasına katılmıştır. Arjantinli olan sanatçı konservatuar çıkışlıdır ve aynı zamanda klasik müzik eğitimi bulunmaktadır.

Acetre

Latin Bando Takımıİspanyol müzik grubu olan Acetre 1976 senesinde kurulmuştur. Parçalarını Portekizce ve İspanyolca seslendirmektedirler. Akdeniz ve Latin ezgilerini bir araya getirmişlerdir. Acetre, ilk olarak yalnızca enstrüman kullanarak müzik hayatına başlamıştır. Daha sonradan ise gruba vokal üye de katılmıştır. Grubun sekiz albümü bulunuyor. Latin bando takımı projelerinde eserleri klasikler arasındadır.

Lila Downs

Meksika kökenli olan Ana Lila Downs Sanchez söz yazarı ve müzisyendir. Frida isimli film içinde müzikler üretmiştir. 1994 senesinde ilk albümü olan Ofrenda’yı sunmuştur.

Geleneksel müzik kültürü ile Meksika şarkıları seslendirmektedir. Yerel dillerde de şarkılar seslendiren müzisyenin 11 tane müzik albümü bulunuyor.

Mezoamerikan halklarının müziklerine de sanatçı yer vermektedir.

Mariana Montalvo

Montalvo, Şili’li söz yazarı ve müzisyendir. Sanatçı Şili halk ezgilerine yer vermektedir.

Lhasa de Sela

Lhasa ilk albümünü 1997 senesinde piyasaya sunmuştur. Kendisi aynı zamanda besteci ve söz yazarıdır. İlk albümünü ise La Llorana ismiyle çıkarmıştır. Sanatçının bu albüme ek olarak, 2003 ve 2009 senelerinde çıkardığı albümleri bulunuyor.

Imaz’Elia

Müzisyen Laetitia David tarafından kurulmuş müzik grubudur. Latin, Balkan, Afrika müzik kültürlerini bir araya getirerek yeni bir tarz oluşturmuşlardır. Müzik grubu, kullandıkları enstrüman ile de tüm dünyada popüler olmayı başarmışlardır.

Grubun üyeleri, Julien Cretin, Raphael Bayle, Aurelien Le Bihen farklı kültürleri bir araya getirmişlerdir. Grup içerisinde yer alan tüm müzisyenler multi-enstrümantalist olarak yer almaktadır.

Carlos Libedinsky

Carlos Libedinsky, Arjantinli yapımcı ve müzisyendir. Tango müziğine yeni bir soluk getirmiştir. Tango müziğinden önce Libedinsky, blues, rock, pop gibi müzik türleriyle kariyerine devam etmiştir. Sanatçı, 1992 senesin itibarıyla tango müziğine ağırlık vermiştir. Libedinsky, bandoneon enstrümanını çalmaktadır.

Ana Alcaide

1976 yılında Madrid’de dünyaya gelen İspanyol müzisyendir. Alcaide, henüz 7 yaşındayken klasik keman eğitimi almaya başlamıştır. Müzik hayatını, Getafe Konservatuarı’nda devam ettirmiştir. Aynı anda, pek çok ülkede müzik eğitimini tamamlamıştır. Sanatçı, İsveç’e ait olan geleneksel müzik enstrümanı olan Nyckelharpa ile enstrüman merakına başlamıştır. Toplamda 3 albümü bulunan sanatçı, ilk albümünü 2006 senesinde piyasaya sunmuştur.

Ali Khattab

1977 senesinde dünyaya gelen Khattab gitarist ve bestecidir. Sanatçı, daha 17 yaşındayken müzik hayatına başlamıştır. Sanatçının bestelerinde Oryantal, Endülüs müziğinin etkileri bulunmaktadır. Sanatçının ilk albümü 2010 yılında, Al Zarqa ismiyle çıkmıştır.

Luis Delgado

Sanatçı, 1956 yılında Madrid’de hayata gelmiştir. Luis Delgado yapımcı ve aynı zamanda multi-enstrümantalisttir. Sanatçı, ağırlıklı olarak Endülüs kültürüne ait müzikler seslendirmektedir. Aynı zamanda sanatçı geleneksel müzik tarzlarını da kullanmaktadır. Çok sık tercih ettiği müzik tarzları, Calamus, Musgana, Finis Africae, Bahia ve Cantigas’dır.

Luis Delgada, televizyon projelerine de müzik üretmektedir.

Ottmar Liebert

Müzik kariyerine 11 yaşında gitarla tanışarak başlayan müzisyen 1959 senesinde dünyaya gelmiştir. Liebert, uzun senelerce Flamenko tarzında müzikler yapmıştır. Müzik kariyerinde 5 defa Grammy Ödülü kazanmıştır. Kanada, Yeni Zelenda ve Avustralya’da toplamda 39 adet platin ödülünün sahibi olmuştur.

Labess

Nedjim Bouizzoul tarafından kurulmuş olan müzik gurubu, farklı geleneksel müziklere müziklerinde yer vermektedir. Müzik grubu, Rumba, İspanyol Flamenko müziğini bir araya getirerek farklı bir tarz elde etmiştir. Müzik grubu ilk albümleri Tout va Bien ile çıkış yakalamıştır. 2007 senesinde Müzik Ödülleri’nde grup aday gösterilmiştir.

Madredeus

Modern folk müziği ile Fado müzik tarzını bir araya getiren Portekizli müzik grubu, oldukça başarılıdır. Madredeus, uluslar arası müzik çevresinde bir müzik değeri olarak anılmaktadır. Müzik grubunun, ilk albümleri 1987 senesinde çıkmıştır.

Farklı ve geleneksel bir tarza sahip olan müzik grubu, latin bando takımı olarak da çalışmalarına devam etmektedir.

Concha Buika

Latin Grammy Ödülleri’ne 2008 senesinde aday olan İspanyol şarkıcı Buika. 2010 senesinde El Ultimo Trago ile En İyi Geleneksel Tropik Albümü kazanmıştır. Buika, 2010 yılında npr tarafından 50 harika sesten birisi olarak seçilmiştir.

Sanatçının Albümleri

 • Mama Calling
 • En Mi Piel
 • El último trago
 • Mestizuo
 • The Perfect Place
 • Buika Mi niña Lola
 • The Perfect Place
 • Mi niña Lola
 • Niña de fuego
 • El último trago
 • En Mi Piel

Latin Bando Takımı

Alo bando hem latin bando takımı hem de balkan bando takımı olarak görev alabiliyor. Latin bandosu Latin ritmleri ile renklenmiş, çok eğlencelidir.  Bando takımı kiralamak için hatta düğün bandosu için bizi hemen arayabilirsiniz.

Call Now Button