Funky Dawgz Brass Band
21 Kasım 2017
Kasimpasa Bandosu
Maç Bandosu Kiralama
25 Kasım 2017

Boss Street Brass Band

1 Kişinin oyu ile 5

Boss Street Brass BandBoss Street Brass Band ekibi her zaman çılgınlığı ile adını duyuruyor. Yeni çıkan “Put It On You” adlı albümlerini piyasaya sürdüler. H.Reagan Lisesi bu orijinal grubun üyelerini 2011 yılında mezun etti. Her daim güncel ve benzersiz stilleri ile akıllarda kaldı. 2011 yılı sonbaharında kurulup, kendilerini dünyaya tanıtmayı başardılar. Boss Street Brass Band grubu 7 kişiden meydana gelmektedir. Hepsi profesyonel olarak enstrümanlarını hakkıyla çalmaktadır. Kendi aralarında da fazlasıyla eğlenceli bir müzik ekibidir.

Boss Street Brass Band Ekibi

Boss Street Brass Band,New Orleans Funk ve Jazz’ın komik karışımından meydana gelmektedir. Rebirth Brass Band ve Hypnotic Brass topluluğundan ilham almışlardır. Aynı şekilde Youngblood Brass Band ve Reagan Lisesi’nin NOFB’sinden fazlasıyla esinlenmişlerdir. Yüksek enerjisi ve parti müzikleri ile insanları uzun zamanlardan beri eğlendirmeyi başarmışlardır. Soul, RnB, Funk, Classic Rock ve Pop klasikleri gibi bir çok türü bir araya getirirler. Bu sayede ortaya harika bir müzik ziyafeti çıkarmaktadırlar. Şu anda 2 tane orijinal albümleri mevcuttur. Mart 2018 yılında yeni bir albüm müjdesini veren grup dünyada popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

Ormide Armstrong

Grupta trompet çalmaktadır ve vokal konusunda da yeteneği bulunmaktadır. Texas bölgesinde  Boss Caddesi’nde yetişmiştir. La Marque Lisesi’nden 1990 senesinde mezun olmuştur. Doğu Texas Eyalet Üniversitesi’nde 1992 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. 1992 -1993 yılları arasında ise bir kolejde caz ve trompet eğitimi almıştır. 1992 yılında trompeti profesyonel olarak çalmaya başlamıştır.

Mambo Jazz Kings, Shelly Carrol, Marvin Santiago, Kanye West veClay Jenkins gibi önemli müzisyenler ile birlikte müzik yaptı.

Liam Lord grupta trompet çalan bir diğer müzisyendir. Aaron Garcia and Daniel Jaimes grupta trompon çalan isimlerdir. Jessica Mortensen saksafon enstrümanını kullanmaktadır. Aaron Morgan tuba , Don Gozzard  ise bateri kullanmaktadır. Her biri ayrı bir yeteneğe sahip olan bu müzisyenler insanlara keyifli bir müzik şöleni yaşatıyor.

Ormide Armstrong Ekipteki Önemi

OrmideArmstrong, Boss Street Brass Band ekibinin lideri pozisyonunda yer almaktadır. News Orleans ‘lı bir grup ile çalışmalar başlattı ve bazıları bu çalışmalara devam ederken bazıları bu çalışmalara son verdi. Grup Hunk! Boss Street olarak yapılan ilk gösterileridir.

Boss Street Brass Band ekibinin önemli bir ismi olan Ormide Armstrong , 1996 yılında ortaokul grubu eğitmeni oldu. La Marque’de yer alan bu okul iki ulusal şampiyona caz ortaokul caz grubunu meydana getirdi. Halen John H. Reagan Early College Lisesi’nde Bando direktörü olarak görev almaktadır.

2005 senesinden beri bir çok öğrencisine müzik tutkusunu aşıladı. Aynı zamanda lise ekibini yürüyen bando ekibi haline getirdi. Bir çok öğrenciye müzik anlamında profesyonelce fayda sağladı. Boss Street Brass Band grubu için sadece lider pozisyonunda değil. Aynı zamanda besteci ve aranjörlük yapmaktadır. Üstelik çok iyi derecede trompet çalmaktadır.

Boss Street Brass Band ekibi işini profesyonelce yapan bir sokak orkestrası konumundadır. Tek amaçları meydana getirdikleri New Orleans Funk ve Jazz’ın komik karışımını insanlara sunmak. İnsanları eğlendirme konusunda çılgın bir ekip olarak tüm dünyada adlarından bahsettiriyorlar.

Alo Bando dünya bando takımı listesini hazırlıyor!

Yasemin Özkan
Yasemin Özkan
AloBando.com Freelancer metin yazarı. Grafiker alanında uzman, Müzik Tutkunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button